Czy to najlepsza zabawka dla kilkulatków

Dlaczego każdy maluch tak lubi pluszaki do przytulania? Nie powinno to dziwić, gdyż są to zabawki, które nie tylko pełnią funkcje rozrywkowe, ale i stanowią bezpieczną przystań dla maluchów. Przytulanki nie tylko uczą wrażliwości, ale i kojarzą się dzieciom ze spokojem i stabilnością. Dziecko w każdej chwili może sięgnąć po swojego ulubionego pluszaka i poczuć się lepiej, przytulając go lub po prostu mając blisko siebie.

Prosta, ale niezwykle efektywna

Pluszowe misie to proste, ale niezwykle skuteczne zabawki. W sklepach znajdziemy różne rozmiary oraz rodzaje tego typu produktów. Dzięki temu każdy rodzic z łatwością dostosuje zabawkę do aktualnych potrzeb swojego dziecka. Maluch potrzebuje przytulanki, którą zabierze ze sobą wszędzie? Wybierz pluszaka mniejszych rozmiarów, który przedstawia jednego z jego ulubionych postaci (czy to z serialu dla dzieci, czy filmu animowanego). Dziecko nosząc ze sobą ulubionego misia, będzie czuło się bezpieczniej i spokojniej, szczególnie w sytuacjach bardziej stresujących. 

Zrozumieć emocje 

Dzieci do opieki nad swoimi pluszowymi towarzyszami podchodzą bardzo emocjonalnie. Traktują ich jak swoich przyjaciół, dlatego też obchodzą się z nimi ostrożnie. Opowiadają o tym, co wydarzyło im się w przedszkolu lub szkole, mówią o tym, gdzie byli na wakacjach i dzielą się ze swoimi ulubionymi misiami największymi sekretami. W taki sposób dziecko rozwija swoje umiejętności interpersonalne oraz uczy się, jak mówić o uczuciach. Pluszak to świetna zabawka dla każdego dorastającego dziecka, która w niewymuszony sposób pokaże mu jak dbać o innych.

Dlaczego pluszaki są jedną z najlepszych zabawek dla dorastających dzieci:

– poprawiają nastrój i ogólne samopoczucie,

– uczą empatii oraz szacunku do innych,

– wywołują u malucha opiekuńcze instynkty,

– dziecko może zabrać pluszaka praktycznie wszędzie,

– dodają odwagi, stanowią bezpieczną strefę dla malucha,

– dzieci kojarzą je z bezpieczeństwem i stabilnością.